Geschreven door studenten die geslaagd zijn Direct beschikbaar na je betaling Online lezen of als PDF Verkeerd document? Gratis ruilen 4,6 TrustPilot
logo-home
Samenvatting

Samenvatting Pedagogisch en didactisch begeleiden Hoofdstuk 9

Beoordeling
5.0
(1)
Verkocht
-
Pagina's
4
Geüpload op
03-01-2019
Geschreven in
2017/2018

Een korte en duidelijke samenvatting van pedagogisch en didactisch begeleiden hoofdstuk 9. Alles wat je moet weten uit het boek zit er in, geen stukken overgeslagen: een complete samenvatting.

Instelling
Vak

Voorbeeld van de inhoud

Samenvatting Pedagogisch en didactisch begeleiden hoofdstuk 9

Hoofdstuk 9
Bij onderwijs gaat het er uiteindelijk om dat wat je met de kinderen doet tot resultaat
leidt. Het gaat erom dat kinderen er wijzer van worden en dat je de gestelde
leerdoelen bereikt: opbrengstgericht werken heet dat ook wel.

9.1. Voorbereiding van een onderwijsleersituatie
Het spreekt voor zich dat een goede lesvoorbereiding de kwaliteit van de les
verhoogt. Als je de werkvorm goed uitkiest, onderwijs leermiddelen klaarlegt, het
didactisch model hebt gekozen, zal je les een stuk fijner verlopen dan wanneer je
onvoorbereid voor de klas staat.
- Algemene oriëntatie: het leerresultaat van de leerlingen wordt bepaald door
factoren op leerlingniveau, schoolniveau en leraarniveau. Bij het leraarniveau
spelen persoonlijke eigenschappen een grote rol, maar ook de didactische
aanpak en het klassenmanagement. Zorg dus dat je van tevoren goed hebt
georiënteerd op de lessen die je gaat geven zodat deze passen bij jou en je
klas.
- Lesformulier: bij de voorbereiding van je les maak je gebruik van een
lesformulier.
- Doelstelling: je begint je lesvoorbereiding met het vaststellen van je
doelstellingen. Je kunt daarbij onderscheid maken tussen het lesdoel en je
persoonlijke leerdoel.
- Beginsituatie: bij de beginsituatie schrijf je op wat je weet van de kinderen
voor zover dit van belang is voor de les. Hier noteer je ook aandachtspunten
voor kinderen die extra zorg nodig hebben.
- Lesfasen: een les bestaat uit verschillende fasen: terugblik, begeleide
oefening, afronding, etc. Zorg ervoor dat je deze fases goed hebt uitgewerkt
voor jezelf, zodat het niet rommelig wordt. Denk hierbij aan de volgende
aspecten;
o Tijd: Vraag jezelf af hoeveel tijd je nodig hebt voor een les of een
inleiding.
o Leerinhoud: je stelt jezelf de vraag waar deze les over gaat en wat de
kinderen leren.
o Didactische aanpak: hierbij kies je bij elke lesfase de didactische
werkvorm die hierbij past.
o Leeractiviteit: hierbij vul je in wat de kinderen concreet doen en welk
gedrag je van hun verwacht.
o Onderwijsleermiddelen: welke leer- en hulpmiddelen heb je nodig voor
deze activiteit? Zorg dat je deze klaar hebt liggen als je de les start.
o Organisatie: hoe is de ruimte ingericht? Met welke of hoeveel kinderen
ga je te werk? Dit is klassenmanagement.
o Terugkoppeling: dit zijn bijvoorbeeld de controlevragen die je aan het
einde van de les stelt, want is de lesstof goed ontvangen? Snappen de
kinderen het of zijn er nog vragen?
o Evaluatie: is het lesdoel bereikt? Hoe heb je het zelf gedaan? Waar kun
je jezelf nog in verbeteren?

Gekoppeld boek

Geschreven voor

Instelling
Studie
Vak

Documentinformatie

Heel boek samengevat?
Nee
Wat is er van het boek samengevat?
Hoofdstuk 9
Geüpload op
3 januari 2019
Aantal pagina's
4
Geschreven in
2017/2018
Type
SAMENVATTING

Onderwerpen

$4.79
Krijg toegang tot het volledige document:

Verkeerd document? Gratis ruilen Binnen 14 dagen na aankoop en voor het downloaden kun je een ander document kiezen. Je kunt het bedrag gewoon opnieuw besteden.
Geschreven door studenten die geslaagd zijn
Direct beschikbaar na je betaling
Online lezen of als PDF

Beoordelingen van geverifieerde kopers

Alle reviews worden weergegeven
6 jaar geleden

5.0

1 beoordelingen

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Betrouwbare reviews op Stuvia

Alle beoordelingen zijn geschreven door echte Stuvia-gebruikers na geverifieerde aankopen.

Maak kennis met de verkoper

Seller avatar
De reputatie van een verkoper is gebaseerd op het aantal documenten dat iemand tegen betaling verkocht heeft en de beoordelingen die voor die items ontvangen zijn. Er zijn drie niveau’s te onderscheiden: brons, zilver en goud. Hoe beter de reputatie, hoe meer de kwaliteit van zijn of haar werk te vertrouwen is.
lhstreppel Hogeschool Zeeland
Volgen Je moet ingelogd zijn om studenten of vakken te kunnen volgen
Verkocht
8
Lid sinds
7 jaar
Aantal volgers
6
Documenten
8
Laatst verkocht
5 jaar geleden

Hey! Ik doe sinds September 2018 de opleiding Pabo aan de Hogeschool Zeeland. Voor mijn tentamens maak ik altijd samenvattingen en als ik hiermee andere mensen blij kan maken doe ik dit graag!

4.5

6 beoordelingen

5
3
4
3
3
0
2
0
1
0

Recent door jou bekeken

Waarom studenten kiezen voor Stuvia

Gemaakt door medestudenten, geverifieerd door reviews

Kwaliteit die je kunt vertrouwen: geschreven door studenten die slaagden en beoordeeld door anderen die dit document gebruikten.

Niet tevreden? Kies een ander document

Geen zorgen! Je kunt voor hetzelfde geld direct een ander document kiezen dat beter past bij wat je zoekt.

Betaal zoals je wilt, start meteen met leren

Geen abonnement, geen verplichtingen. Betaal zoals je gewend bent via iDeal of creditcard en download je PDF-document meteen.

Student with book image

“Gekocht, gedownload en geslaagd. Zo makkelijk kan het dus zijn.”

Alisha Student

Bezig met je bronvermelding?

Maak nauwkeurige citaten in APA, MLA en Harvard met onze gratis bronnengenerator.

Bezig met je bronvermelding?

Veelgestelde vragen