Written by students who passed Immediately available after payment Read online or as PDF Wrong document? Swap it for free 4.6 TrustPilot
logo-home
Summary

Samenvatting Doelstellingen binnen het didactisch model

Rating
-
Sold
-
Pages
7
Uploaded on
20-11-2024
Written in
2024/2025

In deze samenvatting gaat het over doelstellingen. Hoe maak je doelstellingen volgens het didactisch model en hoe staan deze in verhouding met de andere pijlers.

Institution
Course

Content preview

DIDACTIEK VAN EEN LES OF TRAINING
THEMA 3
Leerdoelen:
- Je kunt het begrip doelstelling omschrijven.
- Je kunt de plaats van de doelstellingen in het didactisch model
uitleggen.
- Je kunt de indeling van doelstelling op basis van gedragsaspecten
beschrijven.
- Je kunt doelstellingen indelen naar termijn.
- Je kunt een algemene doelstelling correct formuleren.
- Je kunt een concrete doelstelling correct formuleren.
- Je kunt het lesvoorbereidingsformulier correct en volledig invullen.
- Je kunt duidelijke doelen formuleren die aansluiten bij de doelgroep.

Doelstelling: beschrijving van gewenst resultaat – ergens naar streven of
het hebben van een bedoeling.
Tijdens les/training werk je toe naar een gewenste situatie.

Wat je wilt bereiken is verandering in het gedrag van de SB – deelnemer.
Dit noemen we gedragsverandering.
 je wilt bestaand gedrag veranderen in nieuw, verbeterd gedrag.

Controleren of je gedragsverandering hebt bereikt (2 dingen benoemen):
- Begingedrag van de SB – deelnemer.
- Eindgedrag van de SB – deelnemer.

Bij het bereiken van doelstellingen gaat het om de overgang van het niet
kunnen naar het wel kunnen.
Begingedrag verandert gedurende de les in gewenst eindgedrag (bij een
goede les).

Belang van doelstellingen
Van tevoren goed nadenken om gewenst resultaat te krijgen.
Vraag die je jezelf moet stellen: wat wil ik bereiken? Wat is de bedoeling
van mijn les?

Doelstelling geeft richting aan de 4 didactische componenten
(onderdelen):
- De lesopbouw
- De organisatie
- De bewegingsvormen
- De didactische werkvormen.
door een bewuste invulling van deze componenten is de kans groot dat je
een gewenste situatie bereikt.

door te werken met doelstellingen draag je als sportleider bij aan het
verantwoorden van je werkzaamheden (leerling: waarom doe je dat?).

, Plaats van doelstelling in het didactisch model
Vaststellen van de beginsituatie + bepalen van doelstellingen horen bij het
voorbereiden / plannen van een les.

Doelstelling houd in het didactisch model verband met:
De beginsituatie
Wisselwerking beginsituatie en doelstellingen. Nauwkeuriger
doelstellingen bepalen als je de beginsituatie concreter hebt vastgelegd.
Inhoud van de les
De gekozen doelstelling stuurt de inhoud van de les.
De evaluatie
Evaluatie leidt tot een vernieuwde, bijgestelde doelstelling.

Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie
Je streeft naar bepaald eindgedrag bij de SB-deelnemer. Om dit
eindgedrag vast te stellen is het belangrijk om het begingedrag
(beginsituatie) goed te kennen.

Voordat je kunt bepalen wat de SB-deelnemer moet kunnen moet je eerst
weten wat ze op dit moment wel en niet kunnen (beginsituatie).

Beginsituatie en doelstellingen hangen nauw met elkaar samen.
 Hoe meer je weet over de beginsituatie , hoe beter je doelstellingen
kunt formuleren.

Beginsituatie en doelstellingen worden in wisselwerking met elkaar
bepaald.

Pas als je de beginsituatie en de doelstellingen beschreven hebt dan kan
je de rest van de voorbereiding maken.

Invloed van doelstelling op de les
De keuze van doelstelling bepaalde in sterke mate de derde pijler van het
didactisch model: de les of training.
Lesdoelstelling beïnvloed:
- Bewegingsvormen
- Lesopbouw
- Organisatie
- Didactische werkvormen

Verband tussen doelstellingen en evaluatie
Evaluatie -> doelstelling
Door evaluatie stel je vast of je de gestelde doelstelling behaald hebt.
op basis van deze evaluatie kan je nieuwe doelstellingen voor de volgende
les formuleren.

Written for

Institution
Study
Course

Document information

Uploaded on
November 20, 2024
Number of pages
7
Written in
2024/2025
Type
SUMMARY

Subjects

$12.27
Get access to the full document:

Wrong document? Swap it for free Within 14 days of purchase and before downloading, you can choose a different document. You can simply spend the amount again.
Written by students who passed
Immediately available after payment
Read online or as PDF

Get to know the seller
Seller avatar
hannahnederveen

Also available in package deal

Get to know the seller

Seller avatar
hannahnederveen scalda
Follow You need to be logged in order to follow users or courses
Sold
2
Member since
1 year
Number of followers
0
Documents
8
Last sold
2 months ago

0.0

0 reviews

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Recently viewed by you

Why students choose Stuvia

Created by fellow students, verified by reviews

Quality you can trust: written by students who passed their tests and reviewed by others who've used these notes.

Didn't get what you expected? Choose another document

No worries! You can instantly pick a different document that better fits what you're looking for.

Pay as you like, start learning right away

No subscription, no commitments. Pay the way you're used to via credit card and download your PDF document instantly.

Student with book image

“Bought, downloaded, and aced it. It really can be that simple.”

Alisha Student

Working on your references?

Create accurate citations in APA, MLA and Harvard with our free citation generator.

Working on your references?

Frequently asked questions