Naam Student: Sanja Milojevic LVF voor klas: 2C Datum les: Klik om een datum in te voeren.
Verschijningsvorm: Spel Didactische rol: Instructeur
Kenmerken Verschijningsvormen
Gezondheid Kies een kenmerk.
Show Kies een kenmerk.
Wedstrijd Kies een kenmerk.
Spel Speldynamiek/beleving hoog kunnen houden
Avontuur Kies een kenmerk.
Recreatie Kies een kenmerk.
Leerlijn en beweegdoel
Maak een keuze tussen PO/SO of VO/MBO
Leerlijn Primair onderwijs/Speciaal onderwijs Leerlijn/activiteitgebied Voortgezet onderwijs/MBO:
Kies een item. Terugslagspelen
Beweegdoel:
Onder gemiddelde leerling op sociaal-emotioneel gebied:
- De onder gemiddelde sociaal-emotionele leerling wordt niet gezien door de groep.
- De onder gemiddelde sociaal-emotionele leerling overschreeuwt de andere leerlingen.
- De onder gemiddelde sociaal-emotionele leerling stopt met deelnemen door sfeer in de groep.
Gemiddelde leerling op sociaal-emotioneel gebied:
- De gemiddelde sociaal-emotionele leerling, heeft een neutrale houding in de groep.
- De gemiddelde sociaal-emotionele leerling, neemt een actieve rol aan binnen zijn/haar groep.
Boven gemiddelde leerling op sociaal-emotioneel gebied:
- De boven gemiddelde leerling, zorgt voor gelijkwaardigheid, waarbij iedereen zich gezien voelt.
- De boven gemiddelde leerling, spoort andere leerlingen aan om actief mee te doen bij het spel.
Doelstelling doeldomein: Samen Bewegen
Verantwoording keuzes
(Schrijf per les 1 verantwoording)
Verantwoording doelen:
Volleybal is een echte teamsport, waarbij samenwerking van belang is. Tijdens deze lessenreeks wordt er voornamelijk gestuurd
op het bevorderen van samenwerking met verschillende spelers. De leerlingen leren tijdens deze lessenreeks om met elkaar te
samenwerken, elkaar in de waardes te zetten en krachten te bundelen. De eerste les is voornamelijk gericht op het samen
spelen van het spel. Hierbij ervaren de leerlingen dat zij samen moeten werken, om ervoor te zorgen dat er een rally blijft.
Verantwoording verschijningsvorm:
Er is gekozen voor de verschijningsvorm spel. Bij de verschijningsvorm is er meer een ongedwongen sfeer, dan bij de
verschijningsvorm wedstrijd. In deze lessenreeks is het samenwerken en samenspelen van belang voor de les.
Verantwoording handelen tijdens de les, pedagogisch/vakdidactisch/vakinhoudelijk:
Het pedagogisch handelen tijdens deze lessen is ontzettend van belang voor deze type lessenreeks. Het doel van de lessenreeks
is om de groepsdynamiek binnen de klas te verbeteren, zodat de leerlingen meer gelijk zijn aan elkaar en met elkaar omgaan.
Het pedagogisch handelen wordt gedaan door groepjes te maken en leerlingen te mixen met elkaar. Hierbij blijft het belangrijk
om te handelen in (sociaal-emotionele) onveilige situaties. Het vooral waakzaam zijn, is tijdens deze lessenreeks extra van
belang. Daarnaast wordt er in deze les op een manier gewisseld, waarbij leerlingen iedere keer tegen een ander “team” een
spel spelen.
Op het gebied van vakdidactisch, zal de lesgever meer rondlopen in plaats van enkel en alleen bij de instructiekern zijn.
Verantwoording keuzes t.a.v. opbouw/samenhang lesonderdelen:
Voor deze les is er de keuze gemaakt om de leerlingen vooral veel te laten spelen. De leerlingen zijn bezig met het spel
volleybal, om op die manier te ervaren waar de kwaliteiten liggen van elke leerling.
, LVF N4, hoofdfase-3.Zelfstandig lesgeven aan de hele klas in meerdere vakken.
Inleiding: Houd je mat schoon
Organisatie: Plaats hiernaast
de organisatietekening en
hieronder de legenda en
materialen van de INLEIDING
(indien van toepassing)
Materialen:
- Dikke mat
- Ballen
Activiteit en methodiek; Wat doet de leerling?
Er worden twee teams gemaakt. Elk team heeft een dikke mat die ze proberen te verdedigden. Elke leerling staat
voor de mat en mag alleen de mat aanraken als er dreigt een bal op te komen. Hierbij is het belangrijk dat er op tijd
gecommuniceerd wordt wie er een duik maakt om de mat te beschermen.
Op het moment dat er een bal op de dikke mat terecht is gekomen, ontvangt een team één punt. Als er een vangbal
wordt gemaakt, rent de gooier een rondje in de zaal. Daarna mag hij/zij weer meedoen aan het spel.
Leertaak: samenwerken.
Aandachtspunten: vijf seconden regel met de leerlingen afspreken met de leerlingen. De leerlingen mogen maar vijf
seconden op de dikke mat zijn en moeten er daarna op. Bij het langer blijven liggen of staan, moet die leerling een
rondje rennen.
(Spel)regels: niemand kan afgegooid worden. Wordt er een vangbal gemaakt, dan gaat de gooier een rondje rennen
in de zaal.
Didactiek; Wat doet de docent? Maak de activiteit makkelijker Maak de activiteit moeilijker
Beweegaanwijzingen S: n.v.t. S: in onder- en overtal spelen. Als er
- “Zorg ervoor dat je samen met jouw T: n.v.t. een bal gevangen wordt, moet de
team de mat verdedigd.” R: n.v.t. gooier aan de kant. Daardoor zorg je
- “Een vangbal maken zorgt voor O: n.v.t. voor minder spelers in het veld. Er kan
minder mensen in het andere veld. O: n.v.t. een speler inkomen als er gescoord is
Kijk goed of je tactisch kan werken.” M: yogabal op de mat
- Omschrijf alleen de gebruikte letter T: n.v.t.
- R: er mogen maar een x aantal
mensen verdedigden.
O: n.v.t.
O: spelveld groter maken, door de
matten meer naar achteren te
brengen.
M: kleine zachte ballen gebruiken.
Omschrijf alleen de gebruikte letter