Geschreven door studenten die geslaagd zijn Direct beschikbaar na je betaling Online lezen of als PDF Verkeerd document? Gratis ruilen 4,6 TrustPilot
logo-home
Overig

Integrale eindopdracht fase 1 technische bedrijfskunde, eindcijfer 7

Beoordeling
4.0
(1)
Verkocht
3
Pagina's
25
Geüpload op
17-02-2021
Geschreven in
2020/2021

Moduleopdracht uit jaar 1 van Hbo technische bedrijfskunde. Afgesloten met een 7. De inhoud van de opdracht bevat: Opdracht In uw eindopdracht gaat u een start maken met het opzetten van een onderzoek. U doorloopt fase 1, 2 en 3 van de onderzoekscyclus. Het onderzoek gaat over de leerstof van de gevolgde modules van uw opleiding. Het doel van uw eindopdracht is te laten zien dat u een onderzoek kunt opzetten. Indien u een HBO Bacheloropleiding volgt, gaat u verder met het doen van onderzoek in fase 2. Bij het opzetten van een onderzoek is het van groot belang dat u continu kunt onderbouwen waarom u bepaalde keuzes maakt. Daar heeft u het geleerde uit de modules bij nodig. Concreet doorloopt u de volgende stappen voor uw eindopdracht. In de 'Studenthandleiding HBO eindopdracht' en het boek Praktijkgericht Onderzoek vindt u per stap een duidelijke uitleg. 1. U start uw eindopdracht door een onderwerp te kiezen op basis van de hierboven genoemde oriëntatie. Hiervoor neemt u een situatie uit uw eigen praktijk of een onderwerp dat u fascineert als uitgangspunt. 2. U formuleert een probleemanalyse van uw onderwerp (fase 1 van de onderzoekscyclus). 3. U formuleert een probleemdefinitie op basis van uw onderwerp (fase 1 van de onderzoekscyclus). 4. Formuleer een doelstelling. 5. Formuleer een centrale onderzoeksvraag. 6. Formuleer op basis van de centrale onderzoeksvraag de bijbehorende deelvragen. 7. U bestudeert de bronnen die relevant zijn voor uw probleemdefinitie en werkt dit uit in een theoretisch kader (fase 2 van de onderzoekscyclus). 8. U stelt op basis van de relevante bronnen een onderzoeksmodel op (fase 2 van de onderzoekscyclus). 9. U maakt een onderzoeksontwerp voor eventueel verder onderzoek (fase 3 van de onderzoekscyclus). 10. U verantwoordt de gemaakte keuzes voor de literatuur en het onderzoeksontwerp. Let op: Het uitvoeren van het onderzoek op basis van het onderzoeksontwerp behoort niet tot de eindopdracht.

Meer zien Lees minder
Instelling
Vak

Voorbeeld van de inhoud

Waarom worden verbeterde
logistieke processen niet
uitgevoerd?
Eindopdracht fase 1




Naam: *** Onderwijsinstelling: NCOI
Studentnummer: *** Opleiding: HBO Technische bedrijfskunde
Datum: 9 juli 2020

,Voorwoord
Mijn naam is (naam) en ben in oktober 2018 in dienst getreden bij de firma (bedrijfsnaam).
(bedrijfsnaam) is gespecialiseerd in *** voor de ***. Ik ben werkzaam als manager magazijn en
logistiek. Ik ben verantwoordelijk voor een effectief en efficiënt verloop van de processen betreffende
het magazijn. Het is mijn taak om de inkomende- en uitgaande goederenstroom te beheersen.
Andere logistieke aspecten onder mijn leiding zijn het voorraadbeheer en het contact met de externe
vervoerder. Daarnaast geef ik sinds twee maanden leiding aan vijf logistieke medewerkers.

Nadat ik de logistieke processen heb beschreven, bestuurd, geanalyseerd en verbeterd blijkt dat
bepaalde processen op een andere manier uitgevoerd kunnen worden wat overeenkomt met de
doelstelling van de organisatie. Nadat de verbeterde processen waren doorgevoerd blijkt dat de
logistieke processen weer op de verouderde manier worden uitgevoerd. Er moet een onderzoek
worden gestart naar de oorzaken en oplossingen bij deze verandering zodat de verbeterde processen
weer operationeel kunnen worden.

Mijn dank gaat uit naar (docent), docent van eindopdracht fase 1. Door zijn klassikale oefeningen ben
ik tot een opzet gekomen om te beginnen met de eindopdracht fase 1. Daarnaast wil ik mijn collega’s
bedanken voor hun steun en informatie.

,Samenvatting
Het onderzoek gaat over de uitvoering van verbeterde logistieke processen. Na de invoering van een
nieuw ERP-systeem is het verkorten van de doorlooptijd een organisatiedoelstelling geworden. Dit
doel kan gerealiseerd worden tijdens de inslag en uitslag van orders. De doorlooptijd van uitgaande
orders kan verkort worden met 50%. Door deze doorlooptijdverkorting kunnen er meer orders
verwerkt worden op een dag wat de flexibiliteit van de organisatie ten goede komt. Er is
geconstateerd dat het logistiek personeel nog steeds de verouderde processen uitvoeren. De
doelstelling van de organisatie is verkorting van de doorlooptijd in logistieke processen. Deze
doelstelling wordt SMART geformuleerd. De doelstelling van het onderzoek is het vinden van
oorzaken en oplossingen die gebruikt kunnen worden voor de uitvoering van verbeterde logistieke
processen. Op deze manier wordt er inzicht verschaft voor een advies welke de opdrachtgever op
weg kan helpen naar een oplossing.

De onderzoeksvraag luidt: waarom worden verbeterde logistieke processen niet uitgevoerd? Bij deze
onderzoeksvraag horen de volgende deelvragen:

Theoretisch:
1. Wat zijn de voor- en nadelen van de verouderde processen?
2. Hoe zijn de verbeterde processen ingericht?
3. Hoe reageert het logistiek personeel op de verandering van de logistieke processen?

Empirisch:
1. Welke voor- en nadelen zijn vergelijkbaar met de voor- en nadelen van de verbeterde processen?
2. Hoe worden de verbeterde processen gekoppeld aan de praktijk?
3. Welke manier van leidinggeven is het meest effectief voor het logistiek personeel?

Om de theoretische deelvragen te kunnen beantwoorden wordt er een literatuuronderzoek gedaan
welke wordt uitgewerkt in het theoretisch kader. Het onderzoek wordt getypeerd als een exploratief
onderzoek omdat er moet worden onderzocht welke oorzaken in relatie staan met de hoofdvariabel.
Er wordt gebruik gemaakt van een kwalitatieve onderzoeksmethode welke ondersteund wordt door
kwantitatieve gegevens. Er moet worden gezocht naar oorzaken voor het niet uitvoeren van
verbeterde processen, deze oorzaken zijn kwalitatief. Het doel van de verbeterde processen is een
doorlooptijdverkorting, deze verkorting wordt aangetoond door middel van kwantitatieve gegevens.
Het conceptueel model is een schematisch overzicht welke de verwachtingen en relaties aangeeft
van de variabelen uit de theorie voor dit onderzoek.

Om de onderzoeksvraag te beantwoorden wordt er een enquête ingevuld door de
magazijnmedewerkers (respondenten). De vragen hebben een directe relatie tot het probleem van dit
onderzoek. De enquête bestaat uit multiplechoicevragen. De betrouwbaarheid van de enquête wordt
bepaald door de klassieke testtheorie. De werkelijke score kan worden vastgesteld door de telling van
de uitslagen meerdere malen uit te voeren. De inhoudsvaliditeit wordt gewaarborgd door de enquêtes
dezelfde vragen te laten bevatten. De logistiek manager gaat ook inhoudsgesprekken voeren met
elke medewerker. Tijdens de gesprekken krijgen de medewerkers de kans om hun volledige
perspectief te communiceren. De manager let ook op lichaamshouding, gezichtsuitdrukking en
oogcontact. Op die manier geeft de medewerker non-verbale feedback.

In de analyse worden de gegevens van de vragenlijst en de gesprekken gebruikt als toepassing in de
modellen uit de theorie. In de reflectie wordt er gereflecteerd op de opzet van het onderzoek.

, Inhoud
Voorwoord ............................................................................................................................................... 2
Samenvatting .......................................................................................................................................... 3
1. Inleiding ............................................................................................................................................... 5
1.1 Introductie organisatie ....................................................................................................................... 5
1.2 Aanleiding ......................................................................................................................................... 5
1.3 Probleemstelling ................................................................................................................................ 5
1.4 Scope ................................................................................................................................................ 6
1.5 Leeswijzer ......................................................................................................................................... 6
2. De probleemanalyse ........................................................................................................................... 7
2.1 Probleemdefinitie .............................................................................................................................. 8
3. Theoretisch kader ............................................................................................................................... 9
3.1 Conceptueel model ......................................................................................................................... 11
4. Onderzoek ontwerp ........................................................................................................................... 12
4.1 De context ....................................................................................................................................... 12
4.2 Procedure en respondenten ........................................................................................................... 12
4.3 Meetinstrumenten ........................................................................................................................... 12
4.4 Analyses .......................................................................................................................................... 13
5. Reflectie ............................................................................................................................................ 14
Literatuurlijst .......................................................................................................................................... 15
Bijlage A: innovatie theorie Rogers ....................................................................................................... 17
Bijlage B: medewerkers met weerstand ................................................................................................ 18
Bijlage C: het weerstandsproces .......................................................................................................... 19
Bijlage D: situationeel leiderschap ........................................................................................................ 20
Bijlage E: enquête medewerkerstevredenheid ..................................................................................... 21
Bijlage F: reflectiemodel van Korthagen ............................................................................................... 24




4

Geschreven voor

Instelling
Studie
Vak

Documentinformatie

Geüpload op
17 februari 2021
Aantal pagina's
25
Geschreven in
2020/2021
Type
OVERIG
Persoon
Onbekend

Onderwerpen

$14.22
Krijg toegang tot het volledige document:

Verkeerd document? Gratis ruilen Binnen 14 dagen na aankoop en voor het downloaden kun je een ander document kiezen. Je kunt het bedrag gewoon opnieuw besteden.
Geschreven door studenten die geslaagd zijn
Direct beschikbaar na je betaling
Online lezen of als PDF


Ook beschikbaar in voordeelbundel

Beoordelingen van geverifieerde kopers

Alle reviews worden weergegeven
5 jaar geleden

4.0

1 beoordelingen

5
0
4
1
3
0
2
0
1
0
Betrouwbare reviews op Stuvia

Alle beoordelingen zijn geschreven door echte Stuvia-gebruikers na geverifieerde aankopen.

Maak kennis met de verkoper

Seller avatar
De reputatie van een verkoper is gebaseerd op het aantal documenten dat iemand tegen betaling verkocht heeft en de beoordelingen die voor die items ontvangen zijn. Er zijn drie niveau’s te onderscheiden: brons, zilver en goud. Hoe beter de reputatie, hoe meer de kwaliteit van zijn of haar werk te vertrouwen is.
jbrugman21 NCOI
Volgen Je moet ingelogd zijn om studenten of vakken te kunnen volgen
Verkocht
595
Lid sinds
5 jaar
Aantal volgers
378
Documenten
19
Laatst verkocht
3 dagen geleden

4.0

72 beoordelingen

5
19
4
38
3
11
2
1
1
3

Recent door jou bekeken

Waarom studenten kiezen voor Stuvia

Gemaakt door medestudenten, geverifieerd door reviews

Kwaliteit die je kunt vertrouwen: geschreven door studenten die slaagden en beoordeeld door anderen die dit document gebruikten.

Niet tevreden? Kies een ander document

Geen zorgen! Je kunt voor hetzelfde geld direct een ander document kiezen dat beter past bij wat je zoekt.

Betaal zoals je wilt, start meteen met leren

Geen abonnement, geen verplichtingen. Betaal zoals je gewend bent via iDeal of creditcard en download je PDF-document meteen.

Student with book image

“Gekocht, gedownload en geslaagd. Zo makkelijk kan het dus zijn.”

Alisha Student

Bezig met je bronvermelding?

Maak nauwkeurige citaten in APA, MLA en Harvard met onze gratis bronnengenerator.

Bezig met je bronvermelding?

Veelgestelde vragen