Geschreven door studenten die geslaagd zijn Direct beschikbaar na je betaling Online lezen of als PDF Verkeerd document? Gratis ruilen 4,6 TrustPilot
logo-home
Samenvatting

Samenvatting Doelstellingen binnen het didactisch model

Beoordeling
-
Verkocht
-
Pagina's
7
Geüpload op
20-11-2024
Geschreven in
2024/2025

In deze samenvatting gaat het over doelstellingen. Hoe maak je doelstellingen volgens het didactisch model en hoe staan deze in verhouding met de andere pijlers.

Voorbeeld van de inhoud

DIDACTIEK VAN EEN LES OF TRAINING
THEMA 3
Leerdoelen:
- Je kunt het begrip doelstelling omschrijven.
- Je kunt de plaats van de doelstellingen in het didactisch model
uitleggen.
- Je kunt de indeling van doelstelling op basis van gedragsaspecten
beschrijven.
- Je kunt doelstellingen indelen naar termijn.
- Je kunt een algemene doelstelling correct formuleren.
- Je kunt een concrete doelstelling correct formuleren.
- Je kunt het lesvoorbereidingsformulier correct en volledig invullen.
- Je kunt duidelijke doelen formuleren die aansluiten bij de doelgroep.

Doelstelling: beschrijving van gewenst resultaat – ergens naar streven of
het hebben van een bedoeling.
Tijdens les/training werk je toe naar een gewenste situatie.

Wat je wilt bereiken is verandering in het gedrag van de SB – deelnemer.
Dit noemen we gedragsverandering.
 je wilt bestaand gedrag veranderen in nieuw, verbeterd gedrag.

Controleren of je gedragsverandering hebt bereikt (2 dingen benoemen):
- Begingedrag van de SB – deelnemer.
- Eindgedrag van de SB – deelnemer.

Bij het bereiken van doelstellingen gaat het om de overgang van het niet
kunnen naar het wel kunnen.
Begingedrag verandert gedurende de les in gewenst eindgedrag (bij een
goede les).

Belang van doelstellingen
Van tevoren goed nadenken om gewenst resultaat te krijgen.
Vraag die je jezelf moet stellen: wat wil ik bereiken? Wat is de bedoeling
van mijn les?

Doelstelling geeft richting aan de 4 didactische componenten
(onderdelen):
- De lesopbouw
- De organisatie
- De bewegingsvormen
- De didactische werkvormen.
door een bewuste invulling van deze componenten is de kans groot dat je
een gewenste situatie bereikt.

door te werken met doelstellingen draag je als sportleider bij aan het
verantwoorden van je werkzaamheden (leerling: waarom doe je dat?).

, Plaats van doelstelling in het didactisch model
Vaststellen van de beginsituatie + bepalen van doelstellingen horen bij het
voorbereiden / plannen van een les.

Doelstelling houd in het didactisch model verband met:
De beginsituatie
Wisselwerking beginsituatie en doelstellingen. Nauwkeuriger
doelstellingen bepalen als je de beginsituatie concreter hebt vastgelegd.
Inhoud van de les
De gekozen doelstelling stuurt de inhoud van de les.
De evaluatie
Evaluatie leidt tot een vernieuwde, bijgestelde doelstelling.

Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie
Je streeft naar bepaald eindgedrag bij de SB-deelnemer. Om dit
eindgedrag vast te stellen is het belangrijk om het begingedrag
(beginsituatie) goed te kennen.

Voordat je kunt bepalen wat de SB-deelnemer moet kunnen moet je eerst
weten wat ze op dit moment wel en niet kunnen (beginsituatie).

Beginsituatie en doelstellingen hangen nauw met elkaar samen.
 Hoe meer je weet over de beginsituatie , hoe beter je doelstellingen
kunt formuleren.

Beginsituatie en doelstellingen worden in wisselwerking met elkaar
bepaald.

Pas als je de beginsituatie en de doelstellingen beschreven hebt dan kan
je de rest van de voorbereiding maken.

Invloed van doelstelling op de les
De keuze van doelstelling bepaalde in sterke mate de derde pijler van het
didactisch model: de les of training.
Lesdoelstelling beïnvloed:
- Bewegingsvormen
- Lesopbouw
- Organisatie
- Didactische werkvormen

Verband tussen doelstellingen en evaluatie
Evaluatie -> doelstelling
Door evaluatie stel je vast of je de gestelde doelstelling behaald hebt.
op basis van deze evaluatie kan je nieuwe doelstellingen voor de volgende
les formuleren.

Documentinformatie

Geüpload op
20 november 2024
Aantal pagina's
7
Geschreven in
2024/2025
Type
SAMENVATTING

Onderwerpen

€10,16
Krijg toegang tot het volledige document:

Verkeerd document? Gratis ruilen Binnen 14 dagen na aankoop en voor het downloaden kun je een ander document kiezen. Je kunt het bedrag gewoon opnieuw besteden.
Geschreven door studenten die geslaagd zijn
Direct beschikbaar na je betaling
Online lezen of als PDF

Maak kennis met de verkoper
Seller avatar
hannahnederveen

Ook beschikbaar in voordeelbundel

Thumbnail
Voordeelbundel
Didactiek van een les of training - het didactisch model uitgewerkt
-
1 4 2024
€ 32,74 Meer info

Maak kennis met de verkoper

Seller avatar
hannahnederveen scalda
Bekijk profiel
Volgen Je moet ingelogd zijn om studenten of vakken te kunnen volgen
Verkocht
2
Lid sinds
1 jaar
Aantal volgers
0
Documenten
8
Laatst verkocht
2 maanden geleden

0,0

0 beoordelingen

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Recent door jou bekeken

Waarom studenten kiezen voor Stuvia

Gemaakt door medestudenten, geverifieerd door reviews

Kwaliteit die je kunt vertrouwen: geschreven door studenten die slaagden en beoordeeld door anderen die dit document gebruikten.

Niet tevreden? Kies een ander document

Geen zorgen! Je kunt voor hetzelfde geld direct een ander document kiezen dat beter past bij wat je zoekt.

Betaal zoals je wilt, start meteen met leren

Geen abonnement, geen verplichtingen. Betaal zoals je gewend bent via iDeal of creditcard en download je PDF-document meteen.

Student with book image

“Gekocht, gedownload en geslaagd. Zo makkelijk kan het dus zijn.”

Alisha Student

Bezig met je bronvermelding?

Maak nauwkeurige citaten in APA, MLA en Harvard met onze gratis bronnengenerator.

Bezig met je bronvermelding?

Veelgestelde vragen